Iako nam zapadni mediji svakodnevno prenose informacije kako Rusija namjerava osvojiti Ukrajinu, te upozoravaju da možda ni tamo neće stati, snimke s terena zasad to ne potvrđuju.
Ono što upada u oči jest razlika u intenzitetu napada na glavni grad Ukrajine i raketiranja Bagdada, prije nego su američke snage krenule u napad te kasnije osvojile cijeli Irak i srušile vlast Sadama Huseina.
Naime, ovako je to izgledalo u Bagdadu 2003. s otpočinjanjem američke invazije:
A ovako izgleda navodni Ruski napad na Kijev. Postoji snimka tek jedne rakete koja pogađa stambeni zgradu:
Nejasno je pritom zašto bi nuklearna sila poput Rusije, koja navodno želi osvojiti cijelu Ukrajinu i instalirati svoju vlast, trošila raketu vrijednu desetke tisuća USD kako bi ubila nekoliko staraca u neboderu? Zašto su gađali stambeni neboder a ne primjerice zgradu vlade ili slično?
Kako to da nema snimki masovnog bombardiranja Kijeva, kao što smo mogli vidjeti kako je to izgledalo kada je SAD napao Bagdad? Pa danas puno više ljudi ima mobitele s kamerama nego što ih je imalo 2003. za vrijeme rata u Iraku. Teško je povjerovati da Ukrajinci ne bi rado objavili snimke raketiranja Kijeva i zapadu pokazali su svirepost Putinovog režima. No, snimke značajnijeg napada na Kijev, nemoguće je pronaći. Sve se svodi samo na izjave svjedoka koji tvrde da se puca po Kijevu. Ali snimki masovnog raketiranja od strane Rusa nema.
Mediji nam podvaljuju invaziju
Umirovljeni admiral Domazet Lošo smatra kako ovdje nije riječ o invaziji, kako se prenosi u medijima, već o ‘specijalnoj operaciji’ ruske vojske s ciljem demilitarizacije Ukrajine.
O razlozima samog sukoba rekao je za portal Direktno, kako Zapadne sile ne priznaju “višepolarnost svijeta”.
Geopolitičar smatra kako SAD ne priznaje postojanje Rusije i Kine kao sila s kojima mora dijeliti moć. Prema njemu “to je jedino razumio Donald Trump, te za ovo stanje nije kriv Putin već anglosaksonske države”.
“Staviti Ukrajinu u NATO znači ‘zabiti nož u trbuh’ Rusiji, tj. to je ugrožavanje ruske sigurnosti”, istaknuo je.
“Ugrožavanjem sigurnosti” Rusije jedino što je Vladimir Putin mogao učiniti je demilitarizacija Ukrajine. “Zato je izabrana ‘ograničena operaciju’ po svim vojnim elementima, a ne invazija. Isključivo su bombardirani vojni ciljevi kako bi se demoralizirala ukrajinska vojska”, rekao je Domazet Lošo.
“Sada će doći do rastroja ukrajinske vojske na ovaj ili onaj način. Oružje koje je Zapad poslao Ukrajini nije dostatno za obranu, a jasno je da je Rusija mnogo moćnija u naoružanju. Zbog toga će doći do političkih promjena u Ukrajini i smjene dosadašnjih političkih aktera, čime će Zapad morati odustati od Ukrajine. Međutim to će imati veliki odraz na cijelu Europu iako se sukob neće preliti na susjedne države. Utjecat će na europske države od Baltika do Jadranskog mora uključujući i Hrvatsku. Trenutno Europska unija nije ozbiljan politički čimbenik u geopolitičkom smislu”, zaključio je Domazet Lošo za Direktno.
28-2-2022 FOTO-yt
Komentari