Zoran Milanović dao ju u petak izjavu na Pantovčaku.
Govorio je jučer o posjetu Splitu. Upitan je zašto nije pružio ruku Plenkoviću.
“Zato što je pozvao svoje paše i subaše da me izbjegavaju. On je udbašenković, izdaje nacionalne interese, nemam se potrebu s takvim ljudima rukovati. Rat u Ukrajini me se tiče jedan posto koliko situacija s Hrvatima u BiH”, rekao je Milanović.
“S Plenkovićem je jako teško. Zašto je jučer kasnio, zašto to stalno radi, koja je to vrsta pasivno agresivne anksioznosti, što je to. Nisi mi drutštvu. Ja ću surađivati i gorim ljudima od Plenkovića ako je nacionali interes u pitanju. Mi sazivamo vijeće za nacionalnu sigurnost zbog rata u Ukrajini, ne zbog BiH. Kakva je to poruka. Njemu neko biračko tijelo vjerojatno smrdi jer voli briselske parfeme i krafne i vafle”, rekao je.
“Kako će Jesenjin objasniti da je anestezirao ljude u Hercegovini, kako će to objasniti”, rekao je o Grliću Radmanu.
Komentirao je i nove Plenkovićeve ministre.
“Nadam se da DORH neće opet imati radni vikend”, kratko je rekao.
Za ministra obrane jesno je rekao: ‘To je lopov’.
Ponovio je da se ulazak Finske u NATO treba uvjetovati promjenom izbornog zakona u BiH.
“Nagledao sam se muljatora kakvih u SAD-u i Velikoj Britaniji ima previše. A hrvatski mediji prepisuju od britanskih tabloida. Kako bi Finska odmah u NATO, pa postoji procedura? Zašto Bugarska nije u Schengenu? Strašno je kada su Arapi u zemljama EU tretirani na jedan način, a ljudi slični nama na drugi”, kazao je Milanović.
Rekao je da ne prati hrvatske medije, odnosno prati ‘kao kožnu infekciju’. Smatra da se obrazovna struktura strašno srozala u medijima.
Kritizirao je i ulazak Hrvatske u EU.
“Tko je mogao znati da će šteta biti ovolika, a korist nikakva? Mi gubimo ljude u tom srazu. EU je sustav u kojem koristi imaju samo najbogatije. To su legitimne teme kao i Hrvati u BiH”, istaknuo je Milanović.
29-4-2022 FOTO-yt
Komentari