– Ideja da će jedno te isto cjepivo ljudima davati svakih nekoliko mjeseci mogla se roditi samo u glavama fond menadžera koji sjede u upravnim i nadzornim odborima proizvođača cjepiva. Vidjeli su da je IT sektor s prodaje licence za neki program uspješno prašao na model pretplate, pa su htjeli to uvesti i u cijepljenje, smatra molekularni biolog Gordan Lauc.
– Samo što naš imuni sustav ne funkcionira na taj način i zato sam se često ismijavao s idejom “pretplate na cjepiva”. To da stalno docjepljivanje istim cjepivom ne funkcionira je sada i službeno pokazano, tako da se nadam da tu suludu ideju više neće promovirati nitko. Također se nadam da će netko i formalno otvoriti pitanje zašto je Europska komisija za svakoga od nas već ugovorila po 11 doza cjepiva za ovaj virus?’, pita se Lauc.
>>> VRH EU-a! Suprug Ursule von der Leyen je direktor tvrtke koja se bavi razvojem cjepiva za covid-19
-Također, kako još uvijek iščekujemo vijest da “svaka budala zna” da razne “mjere” nemaju gotovo nikakav učinak na širenje virusa, evo jedan mali izazov za sve one koji iz nekog razloga i dalje misle da su “mjere” način na koji kontroliramo epidemiju.
Na ovoj stranici možete mijenjati zemlje, ili savezne države u Americi i uspoređivati kretanje epidemije. Poigrajte se i pokušajte pronaći zemlju u Europi ili Americi koja je uspješno “strogim mjerama” kontrolirala virus.
Doduše trenutno postoji jedna “mjera” kojom se može usporiti širenje epidemije: ukidanje covid-propusnica. Covid-propusnice izravno potiču širenje epidemije i kad bismo ih ukinuli to bi bilo učinkovito skoro kao i potpuni lockdown’, smatra Lauc.
18-1-2022 FOTO-yt